Zmajići ispustili pobjedu u Moldaviji u završnici utakmice

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (U21) osvojila je bod na gostovanju u Moldaviji u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Nakon minimalne pobjede protiv Velsa, naši reprezentativci su bili na pragu još jedne pobjede identičnim rezultatom, što se na kraju ipak nije dogodilo.

Izabranici Slobodana Starčevića u vodstvu su stigli u 50. minuti, Zinendin Mustendanagić je proigrao Amara Beganovića, a bek Slobode je pogodio za vodstvo Zmajića.

Strijelac gola je na kraju postao tragičar. Beganović je nesmotrenom reakcijom skrivio penal, te su Moldavci u 87. minuti preko Artura Craciuna stiglo do 1:1 i jednog boda.

Ovim remijem naša reprezentacija je sve dalje od Evropskog prvenstva. Danas je Belgija u našoj grupi savladala Njemačku s 4:1, čime je preuzela vodstvo tabele s 10 bodova, dok je Njemačka ostala na devet. Naša reprezentacija je treća sa osam bodova, Vels ima šest, a Moldavija četiri. Naša reprezentacija je jedina sa šest odigranih utakmica, dok sve ostale selekcije iz naše grupe imaju jednu utakmicu manje.

Moldavija: Victor Straistari, Vadim Dijinari, Cristian Dros, Alexandr Belousov, Victor Stînă, Ioan-Calin Revenco, Artur Craciun, Iaser Țurcan, Gheorghe Suciu (46. Artiom Carastoian), Vitalie Damaşcan (65. Vadim Gulceac), Nicky Clescenco (54. Marius Iosipoi). Selektor: Alexandru Guzun.

Bosna i Hercegovina: Vladan Kovačević (46. Martin Zlomislić), Adrian Leon Barišić, Ševkija Resić (76. Vladimir Bradonjić), Amar Beganović, Zinedin Mustedanagić, Jovo Lukić (62. Nedim Hadžić), Marijan Ćavar (85. Andrej Đokanović), Đani Salčin, Mateo Marić, Selmir Pidro, Đorđe Milojević. Selektor: Slobodan Starčević.