Zmajevi osvojili bod u Italiji

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je odigrala neriješeno na gostovanju u Italiji u prvom susretu Lige nacija (1:1).

Izabranici Dušana Bajevića u njegovom selektorskom debiju na klupi bh. selekcije su dobro parirali domaćoj ekipi tokom cijelog susreta, te na kraju zasluženo došli do prvog boda u Grupi 1 Lige A u novom izdanju Lige nacija.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja, obje ekipe su igrale s dosta opreza i nije bilo izglednih situacija pred golom niti jedne ekipe.

U drugom poluvremenu su obje reprezentacije krenule odlučnije, poslije dvije stative, po jedna na obje strane terene, u vodstvo je stigla reprezentacija BiH. Igrala se 57. minuta kada je Edin Džeko sjajno izbjegao ofsajd i postigao svoj 59. gol u državnom dresu.

Od toga trenutka naša reprezentacija se posvetila čuvanju vodstva, koje nažalost nije trajalo dugo. Tačno 10 minuta kasnije Stefano Sensi je šutirao, golman Ibrahim Šehić je bio na toj lopti, ali na putu prema golu ona se odbila od jednog od bh. defanzivaca i tako prevarila našeg golmana i završila u golu.

Do kraja susreta viđeno je još nekoliko polušansi na obje strane, ali promjene rezultata na stadionu Artemio Franchi nije bilo.

U drugom susretu našeg grupe Nizozemska je s minimalnih 1:0 savladala Poljsku. Naredni meč naša reprezentacija igra u ponedjeljak na Bilinom Polju, a u goste dolazi ekipa Poljske.

Italija: Gianluigi Donnarumma, Cristiano Biraghi, Stefano Sensi, Lorenzo Pellegrini (86. Moise Kean), Andrea Belotti (73. Ciro Immobile), Lorenzo Insigne, Federico Chiesa (72. Nicolo Zaniolo), Francesco Acerbi, Alessandro Florenzi, Nicolo Barella, Leonardo Bonucci. Selektor: Roberto Mancini.

Bosna i Hercegovina: Ibrahim Šehić, Sead Kolašinac (83. Eldar Ćivić), Amir Hadžiahmetović, Edin Višća (86. Deni Milošević), Amer Gojak, Edin Džeko, Gojko Cimirot, Armin Hodžić (77. Muhamed Bešić), Toni Šunjić, Siniša Saničanin, Branimir Cipetić. Selektor: Dušan Bajević.