Željezničar porazom u Izraelu okončao evropsku epizodu

Ekipa Željezničara je večeras u Izraelu poražena u zaostalom meču prvog pretkola kvalifikacija za Ligu Evrope od domaće ekipe Maccabi Haifa (3:1), čime je bh. predstavnik okončao nastup u Evropi za ovu sezonu.

Plavi su puno toga prošli do ove utakmice, već jedanput su putovali u Izrael na susret koji nije odigran zbog fudbalera Željezničara pozitivnih na COVID-19.

Izabranici Amara Osima su prvi stigli do vodstva. Semir Šilić je dodao do Ivana Lendrića, a napadač Želje se namjestio i lijepo pogodio gol Maccabija u 34. minuti.

Ipak radost Plavih je kratko trajala, već četiri minute kasnije domaća momčad stiže do poravnanja, a Tjarron Chery je postigao izuzetan pogodak sa 25 metara udaljenosti od gola Željezničara.

Poslije sat vremena igre domaća ekipa je riješila pitanje pobjede, tačnije u 59. minuti je Nikita Rukavytsya pogodio za preokret, a u 66. minuti je Yuval Ashkenazi postavio konačnih 3:1.

Željezničar se tako oprostio od Evrope i sada će se vratiti borbi za čelo tabele u Premijer ligi BiH. Preostali predstavnici BiH su još uvijek na evropskoj sceni. U drugom pretkolu narednog četvrtka će igrati Borac i Zrinjski, dok je Sarajevo već u trećem pretkolu koje se igra za dvije sedmice.