Zavidovići: Svečano otvorena nova Gradska pijaca (FOTO)

Dešavanja

Piše: Jasmin Herić
Foto: Elmin Fehrić

Već niz godina gradska pijaca na području općine Zavidovići imala je neadekvatne uslove za prodaju hrane, voća i povrća. Ulaganja iz fonda IFAD i budžeta Općine Zavidovići riješila su dugogodišnje probleme.

U ponedjeljak, u 10 sati, izvršeno je svečano otvorenje Gradske pijace i predaja na upravljanje JKP ”Radnik” Zavidovići.

Svečanom otvaranju prisustovalo je oko stotinjak građana BiH, ali i predstavnika vlasti.

Suad Omerašević, načelnik općine Zavidovići, naglasio je da je urađen veliki projekat za ovu općinu.

– Unatoč problemima koje veliki broj naših sugrađana ima, i danas to vidimo. To su uposlenici Krivaje, koji u ovom trenutku protestnom šetnjom ukazuju na svoje probleme. Mi uz sav respekt ovih problema, odlučili smo se da obilježimo ovaj trenutak i da zajedno podijelimo radost. Danas, poslije svega, sa obrazom možemo izaći i kazati da smo radili, da poboljšavamo uslove rada i samog pristupa ovom terenu.  Ovo je veliki projekat za našu općinu. U odnosu na ranije, danas imamo puno kvalitetniji objekat i puno bolje uslove za rad – naglasio je Omerašević.

Halil Omanović, direktor Agencije za implementaciju projekata Federalnog ministarstva poljoprivrede, šumarstva, vodoprivrede, poželio je Zavidovićanima da im ova ljepotica što duže traje.

– Meni je pripala izuzetna čast da danas u ime Federalnog ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva i u moje lično ime da vam se obratim i da vam poželim svako dobro u povodu otvaranja ove ljepotice, koja će u narednom periodu isključivo vama koristiti. Nadam se da će vam dobro koristit, i da će ispunit svoju zadaću odnosno kako bi što bolje povezala primarnu poljoprivrednu proizvodnju, odnosno plasmana vaših proizvoda. Ja jedino što mogu, jeste da poželim da vam ova ljepotica što duže traje, da vam bude od koristi, i s toga vam u svoje ime i ime ministra čestitam – poručio je Omanović.