Povodom Dana nezavisnosti, delegacije boračkih udruženja te Općinskog vijeća i načelnik Općine Zavidovići, Suad Omerašević, te vrhovima SDA i SDP-a, položili su cvijeće na Spomen - obilježje žrtvama rata 1992 - 1995 . i Spomenik palim borcima 1941 - 1945.
Povodom Dana nezavisnosti BiH, članovi Općinskog vijeća i načelnik Općine Zavidovići, Suad Omerašević, položili su cvijeće na Spomen - obilježje žrtvama rata 1992 - 1995. i Spomenik palim borcima 1941 - 1945.
Osim tradicionalnog polaganja cvijeća i učenja Fatihe, profesor historije, Idriz Alihodžić, prisutnima je održao čas historije, istakavši da je ovaj dan od velike važnosti, te da su potrebni masovniji skupovi.
- Današnji dan je od velike važnosti. Njegovoj važnosti možemo doprinijeti samo masovnijim i raznovrsnijim obilježavanjem. Čini mi se da ovo obilježavanje postaje manje važna priča, da se više okrećemo istoku i zapadu koji mnogo manje nude BiH od onoga što je bila namjera samih Bosanaca i Hercegovaca prvog marta. Zašto smo odustali ili odustajemo od toga. Da li smo to obećali nekome da može ovo dobiti, spavajući na prvi mart do podne, ne izlazeći danas ovdje. Vrijeme je da im kažemo, gospodo 1. marta barem izađite napolje, a 2. marta hajdemo pričati o pravima - poručio je Alihodžić.
