Sarajevska policija je jučer obaviještena da je na Medicinskom fakultetu postavljena bomba.
Ispostavilo se da je dojava bila lažna, a policija je danas uhapsila B.F. (21) kojeg je osumnjičila za slučaj – a kod njega su pronašli i mobitel sa SIM karticom putem kojih je izvršena dojava.
No, ne biste vjerovali koji je bio motiv njegovog poziva…
B.F. je, saznaje Avaz, zvao jednu djevojku koja studira na ovom fakultetu da popiju kafu.
No, ona nije htjela izaći, te se on dosjetio, nazvao fakultet dojavio da je postavljena bomba, a sve u cilju da bi s djevojkom popio kafu…
Da li su popili kafu, nije poznato.
Nadamo se da jesu jer je B.F. već predat u Odsjek za zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo.
