Za danas je zakazan novi protest radnika ArcelorMittala Zenica.
Predsjednik sindikata Rašid Fetić najavio je kako će proteste organizirati svakodnevno, sve dok radnici ne dobiju plaće u punom iznosu.
Podsjetimo, rukovodstvo kompanije ponudilo im je povećanje naknade za topli obrok s 5 na 7,5 maraka, zatim isplatu regresa i naknade za Bajram, umjesto u poklonima, u novčanom iznosu od 100 maraka, kao i jednokratnu isplatu svim radnicima u iznosu dva posto godišnje plaće.
Međutim, oni su ponudu odbili.
Izvorni Članak: www.zenit.ba
