Zakazan novi protest radnika ArcelorMittala Zenica

Dešavanja

Foto: E. M./Klix.ba

Za danas je zakazan novi protest radnika ArcelorMittala Zenica.

Predsjednik sindikata Rašid Fetić najavio je kako će proteste organizirati svakodnevno, sve dok radnici ne dobiju plaće u punom iznosu.

Podsjetimo, rukovodstvo kompanije ponudilo im je povećanje naknade za topli obrok s 5 na 7,5 maraka, zatim isplatu regresa i naknade za Bajram, umjesto u poklonima, u novčanom iznosu od 100 maraka, kao i jednokratnu isplatu svim radnicima u iznosu dva posto godišnje plaće.

Međutim, oni su ponudu odbili.

Izvorni Članak: www.zenit.ba