Ahmed Kemal Baysak počasni konzul BiH u Turskoj, uručio je danas načelniku Općine Doboj Istok Kemalu Bratiću kamion za odvoz komunalnog otpada. Riječ je o donaciji turskog grada Izmira.
– Mi smo uputili jedno pismo gradonačelniku ovog turskog grada s molbom da nam osigura jedno ovakvo vozilo. Na 11.000 stanovnika Doboj Istoka do sada je KP „Čisto“ raspolagalo samo jednim dotrajalim vozilom za odvoz smeća. Donacija je vrijedna izmedju 80.000 i 90.000 eura i mi smo neizmjerno zahvalni – kazao je načelnik Doboj Istoka Kemal Bratić.
Donatorima su uručene zahvalnice i skromni pokloni.
– Ovo je skromna pomoć turskog naroda BiH, ali naš je cilj da produbimo ekonomsku saradnju i potaknemo intenzivnije investiranje j turskih kopanija u bh. privredu – kazao Baysak.
(Avaz)
