Veliki požar kod Trebinja: Gori više lokacija, saobraćaj obustavljen

Vijesti

Na području Zubaca kod Trebinja aktivno je više požara, a u gašenju vatre učestvuju trebinjski vatrogasci, pripadnici civilne zaštite i veliki broj mještana. U pomoć ekipama na terenu stigao je i helikopter Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova RS-a.

Prema dostupnim informacijama, najkritičnije je na području sela Turmenti, gdje se vatrogasci i mještani bore da zaustave širenje požara. Za sada kuće nisu ugrožene, a ekipe na terenu nastoje zadržati vatru dalje od naseljenih područja.

Helikopter je tokom prijepodneva izviđao teren, nakon čega je počeo pomagati u gašenju požara. Komandir Vatrogasno-spasilačke jedinice Trebinje Dejan Kašiković kazao je da vjetar dodatno otežava situaciju jer rasplamsava vatru i mijenja pravac njenog širenja.

Dio trebinjskih vatrogasaca angažovan je i na području Federacije BiH, gdje se požar približava selima Orah i Bobovište u općini Ravno.

Aktivan je i požar na području Ivanice, između Trebinja i Dubrovnika. Zbog požara je obustavljen saobraćaj na putnom pravcu Ivanica–Trebinje, što dodatno otežava odvijanje saobraćaja na ovoj važnoj komunikaciji.

Vatrogasne ekipe i mještani ostaju na terenu, dok se zbog vjetra i nepristupačnog terena situacija i dalje pažljivo prati. Za sada nema potvrđenih informacija o tome da su stambeni objekti u Turmentima zahvaćeni vatrom.

 

 

Zdici.info