Stikera – posebnih obaveznih naljepnica kod registracije motornih vozila, opet nema i neće ih biti do daljnjeg. Kao zamjena u šalterima Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko – dobojskog kantona građanima se od ponedjeljka opet izdaju besplatne potvrde.
To je za RTV Zenica potvrdio i Nedžib Smajlović, šef Odsjeka za odnose sa javnošću u kabinetu ministra kantonalnog MUP-a. Građanima izgleda to nije problem, besplatno je,samo da nema gužvi i da se ne čeka na registraciju vozila. Ali, u medijima se već pojavljuju tekstovi i priče kako je nedostatak stikera zapravo smišljen problem i predstavlja, navodno, uvod u novi namet građanima kod registracije vozila, jer po osnovu stikera država je godišnje inkasirala oko 4 i po miliona maraka i teško da će se odreći tog novca izdavajući besplatne potvrde. Podsjetimo za izdavanje tih potvrda u Agenciji za identifikacijske isprave, evidenciju i razmjenu podataka BiH trebalo je izmijeniti nekoliko pravilnika, što se nikada nije desilo.
