Treća uzastopna pobjeda rukometaša Krivaje

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili na gostovanju u Visokom nad ekipom RK Bosna, rezultatom 16:14 (31:33).

Rukometašima Krivaje ovo je treća vezana pobjeda dok sa druge strane ekipa Bosne još uvijek nema bodova.

Početak susret protekao je u ujednačenoj borbi da bi nakon 2:2, u narednih nekoliko minuta domaćini uspjeli stići do plus četiri gola prednosti 6:2. Večim dijelom prvog poluvremena ekipa Krivaje pokušala je stići zaostatak da bi konačno u 25. minuti stigli do poravnanja 12:12.

Ipak u narednih nekoliko minuta domaćini ponovo dolaze do prednosti, pa na pauzu odlaze sa dva gola viška kod rezultata 12:12.

U nastavku dosta bolja igra domaće ekipa, koja stiže do preokreta i ubjedljive prednosti. U 53. minuti susreta gosti iz Zavidovića su bili na plus pet golova prednosti 24:29. Do kraja susreta Krivaja uspjeva sačuvati prednost za na kraju konačnih 31:33.

Krivaju su do pobjede vodili Deni Velić sa deset te Mehić Eldar sa šest postignutih pogodaka. Abdurahmanović Sežad dodao je pet.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Karanović Luka sa osam i Omanović Emir sa pet postignutih pogodaka. Osmahodžić Almir i Burić Mahir dodali su po četiri pogotka.

RK Bosna Vispak : RK Krivaja 31:33 (16:14)

KSC Mladost Visoko – 31.10.2020., Sudije: Škaljić Veda i Kulović Edin; Delegat: Vojić Arijana
Sedmerci: RK Bosna 8/5, RK Krivaja 5/4; Isključenja: RK Bosna (6 minuta), RK Krivaja (10 minuta)

RK Bosna: Osmanhodžić Almir 4, Čabaravdić Kerim 3, Karanović Luka 8, Burić Mahir 4, Sirćo Enes, Balta Adnan 1, Alihodžić Irhad, Imamagić Nedžad 1, Buljina Haris 4, Karavdić Hamza, Sirčo Sead, Omanović Emir 5, Jamaković Adnan, Babić Harun, Travančić Eldin 1, Jamaković Emrah, Trener: Jamaković Samir

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 2, Bašić Haris 4, Velić Deni 10, Mehić Eldar 6, Sinanović Edin, Alić Amir, Salkić Ismir 2, Faljić Adin 1, Omerović Jasmin, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 5, Džakmić Amel 1, Hadžihasić Jasmin 2, Trener: Đerzić Adnan