Sloboda slavila u Zavidovićima

Rukometaši Slobode u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili su na gostovanju u Zavidovićima nad ekipom RK Krivaja, rezultatom 29:32 (13:15).

I jedna i druga ekipa pružile su odličnu rukometnu predstavu. Od samog početka susreta igralo se gol za gol, a do prvog ozbiljnijeg vodstva došli su gosti u 10. minuti susreta kod rezultata 4:6. Serijom 3:1, domaća ekipa stiže do poravnanja rezultata u 14. minuti susreta 7:7.

Do kraja prvog dijela Tuzlaci su uspjeli ponovo otići na dva gola prednosti, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:15.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra gostujuće ekipe koja već u 40. minuti dolazi do plus šest golova prednosti. Imali su „Solari“ i plus osam u 53. minuti kod rezultata 22:30, da bi boljom igrom u završnici susreta rukometaši Krivaje uspjeli smanjiti zaostatak na samo minus tri, za na kraju konačnih 29:32.

Slobodu su do pobjede vodili Halilković Damir sa deset, Suhonjić Emir sa šest i Tufekčić Adnan sa pet postignutih pogodaka. Edin Klis dodao je četiri.

Na drugoj strani u redovima Krivaje najefikasniji je bio Abdurahmanović Sedžad sa dvanaest postignutih pogodaka.