„Mirnom šetnjom za Mahira“ danas je u Sarajevu obilježeno 40 dana od tragične smrti Mahira Rakovca, čija je sudbina potresla veći dio bosanskohercegovačke javnosti. Njegov očuh Dubravko Lorenović je sa mirnog skupa poručio da je zahvaljujući iskustvu iz proteklih 40 dana još jednom shvatio da u BiH ima mnogo više dobrih nego loših ljudi
Protestnom šetnjom ulicama grada solidarnost sa porodicama žrtava vršnjačkog nasilja i nezadovoljstvo pasivnošću u borbi sa ovom pojavom iskazali su danas i Goraždani. Inicijativa o mirnoj protestnoj šetnji potekla je od Vijeća roditelja Osnovne škole „Fahrudin Fahro Baščelija“, a podržao je veliki broj građana, javlja
Šetnja za Mahira u Zavidovićima
Više od dvije stotine građana Zenice danas je mirnom šetnjom podsjetilo na tragičnu smrt dječaka Mahira Rakovca, ali i na sve žrtve vršnjačkog nasilja, javlja Anadolija.
(Zdici.info/AA)
