Međunarodni aerodrom Sarajevo (MAS) danas je uplatio pet miliona konvertibilnih maraka u budžet Federacije BiH.
– Skupština preduzeća Međunarodni aerodrom Sarajevo usvojila je izvještaj o poslovanju za 2014. godinu, kao i odluku o isplati dividende od ostvarene dobiti. Aerodrom je u 2014. ostvario dobit od 6,8 miliona maraka i od tog iznosa pet miliona maraka je uplaćeno u budžet Vlade FBiH, vlasnika MAS-a – izjavio je za Fenu direktor Međunarodnog aerodroma Sarajevo Ivan Veličan.
Rast prometa na Međunarodnom aerodromu Sarajevo, kako je dodao, zabilježen je i u augustu.
– Bilježimo povećanje broja putnika i aviooperacija, posebno carga u vezi izvoza mesa za Tursku koji redovno ide sa Sarajevskog areodroma – dodao je Veličan.
(Fena)
