Sarajevska džamija otvorila vrata za sve ljude koji se nemaju gdje skloniti i ugrijati

Dešavanja

Jutro u Bosni i Hercegovini osvanulo je s niskim temperaturama koje idu i do minus 20. S tim razlogom sarajevska džmija na Staroj Breci otvorila je svoja vrata za sve ljude koji se nemaju gdje skloniti i ugrijati.

Kako navodi imam te džamije Muhamed Velić vrata su otvorena za sve ljude bez obzira na vjeroispovijest.

– Budući da je ovih dana izrazito hladno, isto kao i prošle godine, ponovo pozivamo ljude koji se nemaju gdje skloniti i ugrijati u toploj prostoriji, da mogu doći kod nas u džamiju na Staru Breku  i tu se skloniti od zime i ugrijati. Ovaj poziv važi za sve, bez obzira bili muslimani ili ne, vjernici ili ne! Naša je džamija topla i prostrana da primi sve ljude kojima treba kutak topline, mira i sigurnosti, navodi Velić.

 

E. F./Zdici.info