Rukometašice Krivaje slavile na gostovanju u Mostaru

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru 19. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice slavile na gostovanju u Mostaru nad ekipom Zrinjskog, rezultatom 21:24 (10:14).

Susret bolje otvaraju gostujuće rukometašice koje već u petoj minuti imaju tri gola prednosti, kod rezultata 1:3. Uslijedila je odlična igra domaće ekipe koja u devetnaestoj minuti dolazi i do preokreta rezultata 7:5.

Ekipa Krivaje u dvije vezane serije ponovo preuzima rezultatsku inicijativu pa do poluvremena gošće uspijevaju da se odlijepe na četiri gola prednosti. Na odmor se odlazi kod rezultata 10:14.

U nastavku susreta nije bio značajnijih promjena, prednost je ostala na strani ekipe Krivaje za na kraju konačnih 21:24. Imale su domaće priliku da dođu do poravnanja rezultata u 51. minuti kada je rezultat glasio 20:21, no gošće se nisu dale zbuniti pa serijom 0:3 rješavaju pitanje pobjednika.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa sedam i Cerić Nejra sa četiri postignuta pogotka. Po tri su dodale Mačak Ajna, Čosić Jasmina i Bašić Sara.

U domaćem sastavu istakle su se Rozić Ivana sa devet, Milanović Darija sa pet i Čajdin Dalal sa četiri postignuta pogotka.

Ovom pobjedom ekipa Krivaje gotovo da je i osigurala nastup na evropskoj sceni naredne sezone.

HŽRK Zrinjski – ŽRK Krivaja 21:24 (10:14)

SD Bijeli brijeg Mostar – 22.4.2023., Sudije: Mešić Irhad i Mešić Irem, Delegat: Suljević Samir
Sedmerci: HŽRK Zrinjski 5/4, ŽRK Krivaja 3/2, Isključenja: HŽRK Zrinjski (8 minuta), ŽRK Krivaja (6 minuta)

HŽRK Zrinjski: Sofić Džana, Rozić Ivana 9, Pintul Nejra 1, Glibo Eva, Delić Veronika, Rajić Lucija 1, Blažević Eva, Radoš Anita 1, Marojević Lucija, Kolobarić Petra, Mihalj Lora, Delić Barbara, Gagro Antea, Čajdin Dalal 4, Milanović Darija 5, Trener: Mlakić Ivana

ŽRK Krivaja: Latifović Adna, Bašić Amina, Bukvić Amina, Latifović Adnana 2, Cerić Nejra 4, Frkatović Naida, Mujkić Lamija, Mačak Ajna 3, Maglajkić Nejla 1, Mehinagić Amna 7, Šehić Sara, Latifović Alena 1, Čosić Jasmina 3, Bajrić Vildana, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan