Rukometašice Krivaje slavile na gostovanju u Brčkom

Sport

Rukometašice Krivaje u okviru devetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su na nezgodnom gostovanju u Brčkom nad ekipom Jedinstva, rezultatom 26:28 (14:16).

Iako su domaće rukometašice bolje otvorile susret gošće iz Zavidovića u desetoj minuti susreta sustižu zaostatak od tri gola i stižu do poravnanja rezultata 4:4.

Nakon toga uslijedio je ujednačen period igre, igralo se gol za gol, da bi u dvadesetoj minuti susreta Krivajašice uspjele da dođu do prednosti 9:10. Boljom igrom u završnici prvog dijela ekipa Krivaje uspjela je doći i do tri gola prednosti 12:15. Ipak na pauzu se odlazi kod rezultata 14:16.

U nastavku dosta bolja igra gostujuće ekipe koja je do 47. minute susreta stigla do sedam golova prednosti 19:26. Do kraja nije bilo značajnijih promjena osim da su domaće rukometašice uspjele smanjiti zaostatak. Susret je okončan kod rezultata 26:28.

Krivaju su do pobjede vodile Maglajkić Nejla i Latifović Alena sa po šest postignutih pogodaka. Mehinagić Amna dodala je četiri.

U redovima Jedinstva istake su se Alikadić Ajla sa dvanaest i Sorak Marijana sa pet postignutih pogodaka.

RK Jedinstvo – ŽRK Krivaja 26:28 (14:16)

SD Brčko – 3.12.2022., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Dejanović Predrag
Sedmerci: RK Jedinstvo 5/5, ŽRK Krivaja 5/4, Isključenja: RK Jedinstvo (4 minute), ŽRK Krivaja (16 minuta)

RK Jedinstvo: Sorak Marijana 5, Rendić Samra, Lukić Jelena 3, Drinić Mihaela, Angelov Dunja, Žurić Milica, Katić Sanja 4, Nedić Ivana 2, Pajić Ireja, Alikadić Alja 12, Avdić Zenaida, Trener: Radovanović Saša

ŽRK Krivaja: Latifović Adna, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 1, Latifović Adnana 3, Cerić Nejra 3, Mačak Ajna 3, Maglajkić Nejla 6, Mehinagić Amna 4, Šehić Sara, Latifović Alena 6, Ćosić Jasmina 2, Frkatović Naida, Trener: Bašić Adnan