Rukometašice Krivaje na domaćem terenu bolje od Knežopoljke

Rukometašice Krivaje večeras su u okviru trinaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile novu domaću pobjedu, ovaj put nad ekipom Knežopoljke rezultatom 33:29 (20:14).

Večerašnji susret bolje su otvorile domaće rukometašice koje su već u osmoj minuti susreta imale četiri gola prednosti kod rezultata 6:2. Serijom 0:3 gošće se u 12. minuti vraćaju na samo gol zaostatka 6:5.

Nakon toga uslijedio je period ujednačene igre, igralo se gol za gol, da bi u 21. minuti domaće rukometašice serijom 5:1 uspjele da se odlijepe na pet golova prednosti, kod rezultata 14:9. Ekipa Krivaje do pauze je uspjela sačuvati prednost pa je rezultat nakon prvih trideset minuta glasio 20:14.

Početkom drugog dijela nešto bolja igra gostujuće ekipe koja do 40. minute uspijeva smanjiti zaostatak na samo minus tri, 23:20. Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, a susret je okončan kod rezultata 33:29.

Krivaju su do pobjede vodile Ćosić Jasmina i Cerić Nejra sa po šest postignutih pogodaka. Latifović Adnana dodala je pet dok su po četiri postigle Latifović Alena i Bašić Sara.

Kod gošći Gavrilović Jovana i Stanić Sara postigle su po osam pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Knežopoljka 33:29 (20:13)

SD Zavidovići – 25.2.2023., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Hasić Alija
Sedmerci: ŽRK Krivaja 7/5, ŽRK Knežopoljka 2/1, Isljučenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Knežopoljka (4 minute)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina, Mehinagić Amna 2, Latifović Alena 4, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 5, Cerić Nejra 6, Frkatović Naida, Mačak Ajna 3, Maglajkić Nejla 1, Mukić Lamija, Šehić Sara, Ćosić Jasmina 6, Latifović Adna, Šabić Emina, Bašić Sara 4, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Knežopoljka: Sekulić Bogdana, Ćesto Ljiljana 2, Gavrilović Jovana 8, Karan Adrijana, Stanić Lara 8, Burazor Nina 5, Pralica Milica, Kondić Milica, Arnautović Nađa 4, Duraković Sara, Vikalo Sara, Majkić Ema 2, Trener: Jošanović Mira