Rukometašice Borca ubjedljivo sa Krivajom

Rukometašice Borca u okviru jedanaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su ubjedljivu pobjedu nad ekipom Krivaje iz Zavidovića rezultatom 33:24 (15:10).

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga domaće rukometašice od osme minute preuzimaju rezultatsku inicijativu. Serijom 6:1 “Osice” su u dvadesetoj minuti imale četiri gola prednosti, kod rezultata 9:5. Do odlaska na pauzu nije bilo značajnijih promjena pa je rezultat nakon prvih trideset minuta glasio 15:10.

Početkom drugog dijela domaća ekipa rješava pitanje pobjednika. Več u 42. minuti banjalučke rukometašice imale su jedanaest golova prednosti, kod rezultata 23:12.

Do kraja susreta formalnost, domaće rukometašice uspjele su sačuvati prednost za na kraju konačnih i sigurnih 33:24.

Borac su do pobjedevodile Tintor Duška i Majkić Sara sa po šest postignutih pogodaka. Po pet su dodale Railić Milana i Ćutković Božana.

Kod ekipe Krivaje bolja od ostalih bila je Bukvić Amina sa šest postignutih pogodaka. Četiri je dodala Mehinagić Amna.

ŽRK Borac – ŽRK Krivaja 33:24 (15:10)

SD Centar Banjaluka – 17.12.2022, Sudije: Mulahasanović Jasmin i Širić Ivan, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Borac 8/7, ŽRK Krivaja 7/5, Isključenja: ŽRK Borac (14 minuta), ŽRK Krivaja (8 minuta)

ŽRK Borac: Jurkas Dunja, Andrić Slađana 3, Railić Milana 5, Bobič Ivana 4, Majkić Sara 6, Vukosavljević Dragana, Delić Sofija, Brus Andrea, Kršić Isidora 2, Šikić Ružica 2, Novaković Jovana, Kodžoman Jovana, Ćutković Božana 5, Tintor Duška 6, Trener: Bijelić Nikola

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina 3, Mehinagić Amna 4, Latifović Alena 3, Bukvić Amina 6, Latifović Adnana 1, Cerić Nejra 3, Karahasanović Nejra, Mačak Ajna 2, Maglajkić Nejla 2, Šehić Sara, Latifović Adna, Šabić Emina, Frkatović Naida, Trener: Bašić Adnan