Rukometaši Vogošće u finišu do pobjede nad Krivajom

Rukometaši Vogošće večeras su u okviru devetog kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu RK Krivaja, rezultatom 33:28 (16:14).

Susret su bolje otvorili gostujući rukometaši, međutim ubrzo domaća ekipa dolazi do preokreta i vodstva. Večim dijelom prvog poluvremena domaćini su rezultatski kontrolisali susret.

Krivaja je u nekoliko navrata uspjela poravnati rezultat ali do kraja prvog dijela domaći rukometaši odlaze na dva gola prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 16:14.

I u nastavku domaći rukometaši rezultatski kontrolišu susret. Sredinom drugog dijela Vogošća odlazi na maksimalnih plus pet kod rezultata 27:22. Ipak Krivaja se ne predaje pa u 52. minuti zaostatak smanjuju na samo jedan gol 29:28. Gosti iz Zavidovića nisu imali snage za potpuni preokret, serijom 4:0 Vogošća rješavanja pitanje pobjednika za na kraju konačnih 33:28.

Vogošću su do pobjede vodili Zahirović Ajdin sa osam i Duško Čelica sa sedam postignutih pogodaka. Pet je dodao Memić Elis a Benić Ivan četiri.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Abdurahmanović Sedžad sa šest, Sinanović Edin sa pet te Bašić Haris i Faljić Adin sa po četiri postignuta pogotka.

RK Vogošća – RK Krivaja 33:28 (16:14)

SD Amel Bečković – 14.11.2020., Sudije: Čedić Džemal – Đerzić Dino, Delegat: Alpeza Zdenko
Sedmerci: RK Vogošća 7/4, RK Krivaja 5/4, Isključenja: RK Vogošća (10 minuta), RK Krivaja (6 minuta)

RK Vogošća: Efendić Damir, Čabaravdić Ahmed, Kadrić Nedim 2, Sirćo Harun, Čelica Duško 7, Zahirović Ajdin 8, Ombaša Ermin 1, Halilović Adis, Benić Ivan 4, Jelačić Ibro 1, Memić Elis 5, Hrbat Adis 2, Isaković Adnan 2, Džemidžić Bekir, Skopljak Enes 1, Fazlić Tarik, Trener: Enid Tahirović

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Amitović Amar 1, Bašić Haris 4, Velić Deni, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 5, Kovačević Danis, Alić Amir 1, Salkić Ismir 3, Faljić Adin 4, Omerović Jasmin, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 6, Mehinagić Mirza 3, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan