Rukometaši Leotara bolji od Krivaje

Rukometaši Leotara večeras su u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Krivaje, rezultatom 36:33 (16:15).

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi. U susret su bolje ušli domaći rukometaši koji su več na samom početku imali prednost od tri gola razlike. Sredinom prvog dijela rukometaši Krivaje dolaze do poravnanja rezultata.

Nakon toga uslijedio je period ujednačene borbe, igralo se gol za gol, a domaćini su konstatno imali gol prednosti. Do kraja prvog dijela domaća ekipa uspjela je sačuvati minimalnu prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:15.

I u nastavku susreta domaća ekipa uspjela je sačuvati prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus četiri gola razlike. U nekoliko navrata Krivaja uspjeva smanjiti zaostak na minus dva, ali više od toga nije moglo. Na kraju slavili su domaćini sa konačnih 36:33.

Leotar su do pobjede vodili Milojević Aleksandar sa sedam te Parežanin Marko i Tomić Vladimir sa po šest postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Abdurahmanović Sedžad sa jedanaest i Amitović Amar sa šest postignutih pogodaka.

RK Leotar – RK Krivaja 36:33 (16:15)

SD Trebinje – 12.12.2020., Sudije: Čedić Džemal i Đerzić Dino, Delegat: Alpeza Zdenko,
Sedmerci: RK Leotar 3/3, RK Krivaja 4/4; Isključenja: RK Leotar (8 minuta), RK Krivaja (12 minuta)

RK Leotar: Savović Veselin, Veraja Dimitrije, Orbović Nikola, Parežanin Marko 6, Milojević Aleksandar 7, Ninković Milomir 4, Omerović Sidik, Ratković Đorđe, Stojanović Vasilije, Grk Igor, Kovač Vasilije 2, Kovač Dimitrije, Tomić Vladimir 6, Ivanović Nikola 4, Inić Milorad 2, Bukva Ajdin 5, Trener: Tavrić Darko

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 6, Bašić Haris 2, Velić Deni, Salkić Ismir 1, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 2, Alić Amir 2, Faljić Adin 2, Omerović Jasmin 1, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 11, Mehinagić Mirza 4, Džakmić Amel 1, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan