Rukometaši Krivaje ubjedljivo sa Derventom

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru jedanaestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali novu gostujuću pobjedu, na uvijek nezgodnom terenu u Derventi, nad istoimenom ekipom RK Derventa, rezultatom 23:37 (8:20).

Ekipa Krivaje ovaj put opravdala je ulogu favorita, te je večeras upisala novu ubjedljivu pobjedu.

Od samog početka susreta gosti iz Zavidovića imali su rezultatsku prednost. Krivaja je u potpunosti rezultatsku kontrolisala večerašnji susret, a pitanje pobjednika gotovo je riješeno do kraja prvog dijela kada je ekipa Krivaje imala plu dvanaest golova prednosti kod rezultata 8:20.

I u nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena. Krivaja je nastavila u dobrom ritmu sve do kraja susreta, kada je konačan rezultat glasio 23:37.

Krivaju su do večerašnje pobjede vodili Sinanović Edin sa sedam te Bašić Haris i Salkić Ismir sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Abdurahmanović Sedžad i Mehinagić Mirza.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Grahovac Luka sa sedam i Sibinčić Zvjezdan sa pet postignutih pogodaka.

RK Derventa – RK Krivaja 23:37 (8:20)

SD Derventa – 28.11.2020., Sudije: Bijeljić Saša i Tovilović Miroslav, Delegat: Šatordžija Boris
Sedmerci: RK Derventa 2/2, RK Krivaja 4/3, Isključenja: RK Derventa (10 minuta), RK Krivaja (14 minuta)

RK Derventa: Sibinčić Zvjezdan 5, Dobrilović Saša 1, Lukić Goran 3, Pejić Danijel 3, Savić Alen, Starčević Aleksa 1, Šmulja Slaven 1, Grahovac Luka 7, Starčević Dragan, Stanković Dejan 1, Škrga Radovan 1, Trener: Bjelošević Milorad

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Amitović Amar 2, Bašić Haris 5, Velić Deni, Salkić Ismir 5, Mehić Eldar 1, Sinanović Edin 7, Kovačević Danis, Alić Amir 3, Faljić Adin 3, Omerović Jasmin, Čolaković Faris 3, Abdurahmanović Sedžad 4, Mehinagić Mirza 4, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan