Rukometaši Krivaje bez puno muke do pobjede protiv Iskre

Sport

RK Krivaja večeras je ovjerio prvo mjesto u doigravanju za Premijer ligu BiH, a rukometaši iz Zavidovića su s 37:30 (25:20) savladali MRK Iskra iz Bugojna.

Krivaja i Iskra su prije ovog meča osigurale nastup u prvom rangu bh. rukometa naredne sezone, a večeras su igrali za prestiž i prvo mjesto u doigravanju.

Rukometaši Krivaje su pokazali zašto su najbolji tim u doigravanju i večeras, a iako je trener Adnan Đerzić pružio veću minutažu mlađim rukometašima oni su mu se odužili za pruženo povjerenje.

Krivaja je na startu stigla do vodstva od 2:0 i prednost od jednog ili dva gola je držala sve do sredine poluvremena kada gosti dolaze prvi put do vodstva pri rezultatu 7:8.

To će se ispostaviti kao jedino vodstvo ekipe iz Bugojna, Krivaja je brzo preokrenula te do kraja poluvremena povećavala razliku u svoju korist koja je išla i do šest golova, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 20:15.

U drugom poluvremenu domaća ekipa nije dozvolila gostima da im se približe te je sigurno kontrolisala igru, a prednost Krivaje je u nekoliko navrata iznosila maksimalnih devet golova razlike. Konačan rezultat utakmice je glasio 37:30 u korist domaće ekipe RK Krivaja.

RK Krivaja – MRK Iskra 37:30 (25:20)

Gradska sportska dvorana Zavidovići; Sudije: Božić Zdenko i Slipac Borislav; Delegat: Jović Vladimir; Sedmerci: RK Krivaja 3/3, MRK Iskra 3/3; Isključenja: RK Krivaja (10 minuta), MRK Iskra (4 minute).

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha, Amitović Amar 3, Bašić Haris 3, Marušić Dino, Mehić Eldar 3, Sinanović Edin 6, Kovačević Danis, Alić Amir, Faljić Adin 5, Omerović Jasmin 2, Čolaković Faris, Abdurahmanović Sedžad 6, Mehinagić Mirza 3, Džakmić Amel 6, Jasmin Hadžihasić. Trener: Đerzić Adnan.

MRK Iskra: Agić Nedim, Velić Ajdin, Bostan Amir 1, Zukić Ahmed 5, Zvekić Semir 5, Janković Lazar 7, Vokši Ivan 7, Halilović Edin, Beširović Arman, Rujanac Faris, Laković Davor 1, Čičkušić Benjamin 4. Trener: Unčanin Bojan.

U drugom meču večeri MRK Goražde je slavio u Sarajevu protiv domaće ekipe ORK Bosna rezultatom 36:33.