Rukometaši Borca ubjedljivo sa Krivajom

Rukometaši Borca slavili su novu, ubjedljivu, pobjedu nad ekipom Krivaje, u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 35:24 (17:10).

Od samog početka susreta ekipa Borca imala je ubjedljivu prednost. Svoj prvi pogodak gosti su postigli tek u petoj minuti, kada je rezultat glasio 5:1. Uspjeli su gosti u 11. minuti smanjiti zaostatak na samo minus dva kod rezultata 6:4, da bi domaćini ponovo u 16. minuti bili na plus četiri 10:6.

Do kraja prvog poluvremena, prednost ekipe Borca konstatno je rasla a na pauzu se odlazi kod rezultata 17:11.

I u nastavku, bez većih problema Borac je uspio sačuvati prednost koja je na kraju iznosila plus jedanaest 35:24.

Borac su do pobjede vodili Nježić Miloš i Draganić Vlado sa po sedam postignutih pogodaka. Četiri je dodao Lukić Marko.

Kod ekipe Krivaje najefikasniji su bili Salkić Ismir sa pet i Bašić Haris sa četiri postignuta pogotka.