Radnici "Krivaje" sutra u protestnoj šetnji

Dešavanja

Radnici zavidovićke fabrike “Krivaja” najavili su protestno okupljanje koje će biti održano sutra u 9:30 sati. Nakon okupljanja ispred kruga preduzeća, planirana je protestna šetnja kroz grad.

Kako navode iz reda radnika, razlog okupljanja je nezadovoljstvo dosadašnjim načinom rješavanja njihovih radnih i socijalnih prava, te izostanak konkretnih poteza nadležnih institucija.

Radnici poručuju da će mirnim protestom još jednom ukazati na težak položaj u kojem se nalaze i zatražiti da se njihovi zahtjevi konačno uzmu u ozbiljno razmatranje.

Zdici.info