Oko 300 radnika preduzeća "Krivaja Mobel" krenulo je iz Zavidovića prema Žepču gdje će blokirati magistralni put M-17. Radnici traže jednokratnu pomoć jer mjesecima već nemaju primanja.
Također traže od Vlade Federacije da hitno riješi pitanje Krviaje, te da u preduzeće pošalju Finansijsku policiju. Podršku radnicima Krivaje daju i pripadnici organizacije Demobilisanih nezaposlenih boraca iz Zavidovića.
Jučer se saopćenjem oglasila i ortačka grup koja je navela da ne prihvata raskid kupoprodajnog ugovora, te da ne namjeravaju vratiti imovinu što je od njih zatražila Stečajna uprava.
(FTV)
