Nakon jučerašnjeg sastanka predstavnika Sindikata s premijerom FBiH Fadilom Novalićem i poslodavcima gdje je dogovoreno privremeno rješenje oko nastale problematike u preduzeću očekivanja su bila da jutro se nastavi proizvodnja u ovom preduzeću.
Kako smo informisani nakon jutrošnjeg sastanka predstavnika Sindikata i zbora radnika zajednički zaključak je: “Insistiramo na raskidu ugovora s poslodavcima te tražimo rješenje koje će biti od interesa zajednici i radnika preduzeća”.
Kako je rečeno ponovni sastanak odvojeni Sindikata i predstavnika Federalne vlade zakazan je za utorak 15.12.2015. godine.
(Zdici.info)
