Poznat šampion Kupa BiH

Sport

KK Igokea je novi/stari osvajač Kupa BiH! Tim iz Aleksandrovca je u današnjem finalnom susretu u maloj dvorani Skenderije savladao KK Bosna Royal Jelly rezultatom 79:67.

Željni kvalitetne igre, ljubitelji košarke su ispunili dvoranu do posljednjeg mjesta.

Igokea je vodila glavnu riječ na parketu u prvoj četvrtini, pa je na semaforu poslije prvih 10 minuta igre rezultat glasio 30:17 u njihovu korist.

U drugoj četvrtini Bosna se budi, te do poluvremena smanjuju zaostatak na -6 (34:40).

Treću četvrtinu Igokea je okončala u svoju korist rezultatom 25:12, te već tada riješila pitanja pobjednika. Bosna je posljednju četvrtinu okončala u svoju korist (21:14), ali to nije bilo dovoljno, pa je na kraju KK Igokea stigla do zaslužene pobjede rezultatom 79:67 i trofeja Kupa BiH.

Saša Vasiljević je bio najefikasniji igrač na parketu, a on je u dresu Bosne ubacio 19 poena, dok je na drugoj strani Danilo Šibalić postigao 17 poena.

Ovo je za KK Igokeu peti trofej Kupa BiH, dok je KK Bosna ostala na ranija osvojena tri naslova.