Dana 24.11.2017. godine u Uredu Miralema Galijaševića, premijera Zeničko-dobojskog kantona, potpisan je Kolektivni ugovo o pravima i obavezama poslodavaca i radnika u djelatnosti doktora medicine i stomatologije na području Zeničko-dobojskog kantona.
Kolektivni ugovor su potpisali ministar zdravstva Dragoljub Brenjo i Haris Husremović, predsjednik Samostalnog strukovnog sindikata doktora medicine i stomatologije. Potpisivanju Kolektivnog ugovora su prisustvovali članovi Upravnog odbora ovog sindikata.
Ovim je i formalno prekinut štrajk doktora medicine i stomatologije.
Premijer Galijašević je izjavio: “Izražavam zadovoljstvo zbog postignut dogovora sa ovim sindikatom i prekidom štrajka i najavljujemo da ćemo uskoro započeti pregovore o novom Kolektivnom ugovoru za 2018. godinu sa KO Nezavisnog strukovnog sindikata radnika zaposlenih u zdravstvu”.
