Poljoprivrednici iz Federacije BiH jutros su građanima Sarajeva besplatno dijelili poljoprivredne proizvode u znak protesta načinu na koji se federalne vlasti odnose prema ovom sektoru.
Predsjednik Saveza Avdo Muslimović rekao je da poljoprivrednici nastavljaju sa podjelom namirnica koje su svojom mukom posijali i proizveli, “a koje je humanije podijeliti građanima nego prodavati u beznađe”.
“Dosadašnje podjele, koje nisu urodile plodom, bile su simbolično organizovane ‘pet do 12’, ali zbog visoke temperature podjelu smo organizovali u 9 sati”, istakao je Muslimović.
(Oslobođenje)
