Poljaci preokretom do pobjede protiv reprezentacije BiH

Reprezentacije Bosne i Hercegovine večeras je na Bilinom Polju poražena rezultatom 1:2 od Poljske, a u okviru 2. kola Lige nacija – Liga A, Grupa 1.

Naša reprezentacija je večerašnji susret počela sa sedam promjena u odnosu na startnu postavu koja je počela meč protiv Italije u petak, a selektor Dušan Bajević je isprobavao nova rješenja i taktike pred nadolazeći susret baraža.

Bh. Zmajevi su stigli do vodstva u 24. minuti. Diskutabilna situacija se odigrala pred golom gostiju, Elvir Koljić je odgurnut u kaznenom prostoru, a sudac Cüneyt Çakır je pokazao na penal. Svoj prvijenac u dresu reprezentacije s bijele tačke je postigao Haris Hajradinović.

Od toga trenutka je počela da pada i koncentracija u igri naše ekipe. Poljaci su redali prilike pred našim golom, a onda je u posljednjoj minuti prvog poluvremena Kamil Glik pogodio glavom nakon kornera.

Bajević je u drugom poluvremenu pokušao unijeti malo svježine u igru naše reprezentacije, Edin Višće je ušao na poluvremenu, a poslije sat vremena igre i Edin Džeko je ušao s klupe.

Ipak Poljaci su imali više snage u posljednjih pola sata, a gol odluke se desio u 67. minuti kada je Kamil Grosicki pogodio poslije ubačaja sa strane te tako donio tri boda poljskoj selekciji.

U drugom meču naše grupe Italijani su slavili u Nizozemskoj minimalnim rezultatom. Poslije dva kola Azzuri su prvi sa četiri boda, Poljska i Holandija imaju po tri dok je naša selekcija ostala na jednom osvojenom bodu.

Naredno okupljanje našu reprezentaciju očekuje početkom oktobra, a kada nas očekuju dva nova meča u Zenici. U prvom će 8. oktobra Bosna i Hercegovina igrati protiv Sjeverne Irske u polufinalu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, dok je tri dana kasnije zakazan susret protiv Nizozemske u Ligi nacija.

Bosna i Hercegovina: Asmir Begović, Eldar Ćivić (83. Deni Milošević), Ermin Bičakčić, Zoran Kvržić, Amir Hadžiahmetović, Muhamed Bešić (60. Edin Džeko), Amer Gojak (46. Edin Višća), Armin Hodžić, Elvir Koljić, Siniša Saničanin, Haris Hajradinović. Selektor: Dušan Bajević.

Poljska: Łukasz Fabiański, Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Jacek Góralski, Arkadiusz Milik, Grzegorz Krychowiak (68. Mateusz Klich),  Kamil Grosicki (80. Sebastian Szymański), Maciej Rybus, Kamil Glik, Piotr Zieliński (85. Karol Linetty), Kamil Jóźwiak. Selektor: Jerzy Brzęczek.