Pobjede bh. predstavnika u kvalifikacijama za Ligu Evrope

Predstavnici Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Ligu Evrope danas su ostvarili pobjede u prvom pretkolu kvalifikacija za Ligu Evrope, te tako osigurali prolaz u slijedeću fazu.

Borac je danas u Banja Luci s minimalnih 1:0 savladao crnogorskog predstavnika Sutjesku iz Nikšića, a gol odluke je postigao Stojan Vranješ u 35. minuti.

Zrinjski iz Mostara je večeras Pod bijelim brijegom opravdao epitet favorita i sa sigurnih 3:0 savladao luksemburški Differdange. Plemići su već poslije prvog dijela imali sigurnu prednost od dva gola, a strijelci su bili Nemanja Bilbija u 37. minuti te Miloš Filipović tri minute kasnije. U završnici utakmice, tačnije u 80. minuti Josip Ivančić je svojim golom potvrdio pobjedu mostarskog tima.

Borac i Zrinjski su se tako osigurali plasman u drugo kolo kvalifikacija, a dok je u trećem već ekipa Sarajeva koja je kao poražena ekipa iz drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka automatski ostvarila plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Još uvijek nije poznata sudbina Željezničara, odnosno, ekipa Željezničara se večeras vratila u BiH iz Izraela nakon što je odgođen meč protiv Maccabi Haife. Još uvijek se čeka odluka UEFA-e, ali očekivanja su da će ovaj susret biti odigran u drugom terminu.

Žrijeb za drugo pretkolo bit će održan u ponedjeljak 31. avgusta u Nyonu, a Zrinjski će imati ulogu nosioca, što neće biti slučaj s Borcem. Dan kasnije, 1. septembra, bit će održan i žrijeb parova za treće pretkolo, a Sarajevo će biti nosioc.