Pobjeda rukometaša Krivaje protiv Gračanice

Rukometaši Krivaje večeras su u Gradskoj dvorani u Zavidovićima ostvarili pobjedu u pripremnoj utakmici protiv RK Gračanica rezultatom 30:28 (13:10).

Iako su gosti iz Gračanice bolje otvorili susret i imali prednosti do polovine prvog poluvremena, RK Krivaja se oporavila od početnog šoka i preokrenula rezultat zahvaljujući seriji od 6:0, da bi na kraju na poluvrijeme otišla s tri gola prednosti.

U drugom dijele su igrao dosta dobar rukomet, u jednom trenutku ekipa iz Gračanice je uspjela i izjednačiti rezultat, ali fizički dobro pripremljena ekipa Krivaje uspjela sačuvati koncentraciju u završnici i slaviti pobjedu.

Ovo je zasigurno dobra uvertira uoči utakmica doigravanja za ulazak u Premijer ligu BiH koje očekuju rukometaše Krivaje koje će ove sezone s klupe predvoditi Adnan Đerzić, posebno uzimaju u obzir činjenicu da je RK Gračanica član Premijer lige i da su u trenutku prekida prvenstva prošle sezone čvrsto držali drugo mjesto na tabeli.

Najefikasniji u redovima Krivaje danas su bili Ismir Salkić i Deni Velić sa po šest pogodaka, dok su Amar Anitović i Edin Sinanović postigli po četiri gola. Za goste je najefikasniji bio Omer Mehmedović sa devet postignutih pogodaka.

RK Krivaja će u doigravanju za ulazak u Premijer ligu BiH igrati protiv ORK Bosna iz Sarajeva, MRK Goražde i MRK Iskra iz Bugojnog. Sve ekipe će igrati po dvaput međusobno, a Krivaja će u prva dva kola i u posljednjem kolu biti domaćin.

Današnja utakmica je odigrana bez prisustva publike shodno epidemiološkim mjerama.