Danas je u organizaciji Crvenog Križa Općine Zavidovići održana prva ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi.
Akcija je prvenstveno bila namijenjena učenicima srednjih škola, a na istu se prijavilo 111 učenika iz tri srednje škole sa prostora Zavidovića, koji su nakon toga morali zadovoljiti određene zdravstvene uvjete kako bi pristupili akciji.
“Izuzetno mi je zadovoljstvo uzeti učešće u akcijama ovog tipa. Žrtva nije velika, osim malo izdvojenog vremena, a naša darovana krv može biti od velike pomoći nekome.” – istakao je jedan od dobrovoljnih davaoca krvi za portal zdici.info.
Nakon akcije darivanja krvi za sve davaoce je organizovan i ručak.

A. B./Zdici.info
