Nova domaća pobjeda Krivaje, ovaj put nad Lokomotivom

Rukometaši Krivaje večeras su na domaćem terenu upisali novu pobjedu, a u okviru 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Večeras je u Zavidovićima Krivaja bila bolja od ekipe Lokomotive rezultatom 41:32 (22:15).

Nakon uvodnog odmjeravanja snaga, u prvih nekoliko minuta susreta, Krivaja je zaigrala nešto bolje pa u 6. minuti susreta domaćini dolaze do tri gola prednosti 5:2.

Uspjela je Krivaja očuvati prednost sve do 17. minute susreta kada gosti serijom 0:3 dolaze do preokreta i prvog vodstva u večerašnjem susretu 11:12. To je bio znak za uzbunu pa je sa klupe domaće ekipe zatražena minuta odmora.

Ispostavilo se to kao pravi potez, obzirom da su domaćini u narednih pet minuta serijom 6:0 stigli do ponovnog ubjedljivog vodstva 17:12.

Do kraja prvo dijela rukometaši Krivaje uspjeli su uvećati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 22:15.

U nastavku, bez većih problema, ekipa Krivaje uspjela je sačuvati prednost koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus deset pogodaka. Na kraju konačan rezultat susreta glasio je 41:32.

Krivaju su do pobjede vodili Abdurahmanović Sedžad, Omerović Jasmin i Amitović Amar sa po šest postignutih pogodaka. Po jedan manje dodali su Bašić Haris, Sinanović Edin i Mehinagić Mirza.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Simić Mihajlo sa jedanaest, Petrović Pavle sa devet te Baraković Šerif sa šest postignutih pogodaka.

RK Krivaja – RK Lokomotiva 41:32 (22:15)

SD Zavidovići – 20.12.2020., Sudije: Božić Zdenko i Slipac Borislav, Delegat: Štitkovac Senad
Sedmerci: RK Krivaja 2/2, RK Lokomotiva 1/0, Isključenja: RK Krivaja (12 minuta), RK Lokomotiva (4 minute)

RK Krivaja: Omerović Ali-Muhamed, Velagić Talha 1, Amitović Amar 6, Bašić Haris 5, Velić Deni, Salkić Ismir, Mehić Eldar 3, Sinanović Edin 5, Alić Amir 1, Faljić Adin 2, Omerović Jasmin 6, Čolaković Faris 1, Abdurahmanović Sedžad 6, Mehinagić Mirza 5, Džakmić Amel, Hadžihasić Jasmin, Trener: Đerzić Adnan

RK Lokomotiva: Mihajlović Dejan, Pajić Pero, Baraković Šerif 6, Petrović Pavle 9, Simić Mihajlo 11, Simić Nemanja 1, Letić Nikola 3, Radić Aleksa 1, Milanković Aleksa 1, Simić Slobodan, Purić Siniša, Trener: Vasić Goran