Nermin Nikšić, predsjednik SDP BiH, smatra da njegova čestitka povodom Dana nezavisnosti BiH, upućena Mladenu Ivaniću, predsjedavajućem Predsjedništva BiH, nije nikakva uvreda njemu, niti srpskom narodu u BiH.
– Čestitku sam uputio predsjedavajućem Predsjedništva BiH jer on je na toj funkciji predsjednik svim građanima u BiH. Žao mi je ako Ivanić sebe doživljava samo kao predsjednika srpskog naroda. On bi trebao biti predsjednik svih građana, pa tako je i moj predsjednik, a tamo se nalazi samo zahvaljujući tome što je BiH postala nezavisna država prije 25 godina. Ne shvatam kako neko čestitku može tumačiti kao uvredu njemu, a onda to još poistovjetiti sa uvredom nekom narodu. Nije mi to bila namjera, ali eto ako Ivanić misli da će tako dobiti neki politički poen neka mu bude, objašnjava Nikšić.
