Naser Orić, ratni komandant Srebrenice, predat je u nadležnost Tužilaštva BiH koje bi danas trebalo donijeti odluku o tome da li će mu biti predložen pritvor ili će pak biti pušten na slobodu.
Pomenuta odluka trebala bi biti donesena na osnovu istrage koju protiv Orića vodi Tužilaštvo BiH, a koju je preuzelo od Okružnog tužilaštva u Bijeljini.
Podsjećamo, Orić je danas stigao u Sarajevo nakon što mu je istakao ekstradicijski pritvor od 14 dana koji mu je određen nakon hapšenja u Ženevi.
Po isteku pritvora, Federalni ured za pravdu Švicarske dao je prednost BiH u odnosu na Srbiju, a nakon što su obje zemlje poslale zahtjev za izručenje Orića.
(Klix)

