Dva muškarca iz bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska uhapšena su sinoć zbog ispisavanja nacionalističkih grafita na području Policijske uprave Doboj Jug, potvrđeno je Faktoru u Ministarstvu unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona.
“Oni su uhapšeni zbog ispisivanja nacionalističkih grafita. U toku su zakonom propisane radnje nadležnih organa. Obaviješten je i dežurni Tužilac Tužilaštva Bosne i Hercegovine”, kazala je Aldina Ahmić iz MUP-a ZDK.
Prema informacijama, dva muškarca su taksijem prešli iz RS-a u Federaciju BiH, a prije toga su kupili vrećicu sprejova i krenuli redom ispisivati nacionalističke grafite po autobuskim stanicama.
Jedan lokalni momak im je blokirao put do dolaska policije.
Zdici.info
