MUP ZDK: Dvojac iz RS-a uhapšen zbog nacionalističkih grafita, obaviješteno Tužilaštvo BiH

Dešavanja

Dva muškarca iz bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska uhapšena su sinoć zbog ispisavanja nacionalističkih grafita na području Policijske uprave Doboj Jug, potvrđeno je Faktoru u Ministarstvu unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona.

“Oni su uhapšeni zbog ispisivanja nacionalističkih grafita. U toku su zakonom propisane radnje nadležnih organa. Obaviješten je i dežurni Tužilac Tužilaštva Bosne i Hercegovine”, kazala je Aldina Ahmić iz MUP-a ZDK.

Prema informacijama, dva muškarca su taksijem prešli iz RS-a u Federaciju BiH, a prije toga su kupili vrećicu sprejova i krenuli redom ispisivati nacionalističke grafite po autobuskim stanicama.

Jedan lokalni momak im je blokirao put do dolaska policije. 

Zdici.info