Mercedes-Benz je predstavio svoj novi model autonomnog autobusa, prigodno nazvan “Future Bus” koji je odradio svoju prvu vožnju ulicama Amsterdama. Izgleda vrlo impresivno i moćno, a u njega je ugrađen sistem autonomne vožnje i navigacije nazvan “City Pilot.” U probnoj vožnji sve je prošlo bez ikakvih problema, a tako nekako će izgledati i stvarne vožnje “Future Busa”.
U autobusu će uvijek biti prisutan vozač, ali to ne znači da će nužno i upravljati autobusom.
Uloga vozača će biti nadgledanje i intervencija u slučaju da se za njom ukaže potreba.
cudaprirode.com/Zdici.info
