Krivajašice slavile na teškom gostovanju u Hadžićima

Sport

Rukometašice Krivaje u okviru sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su na teškom gostovanju u Hadžićima rezultatom 33:35 (14:16).

Hadžići su do sada bili neporaženi, ali nakon ovog kola jedina neporažena ekipa prvenstva ostaje ekipa Gruda.Susret su bolje otvorile domaće rukometašice koje su do jedanaestog minuta susreta imale prednost. Nakon poravnanja 6:6 u jedanaestoj minuti rezultatsku inicijativu preuzele su gostujuće rukometašice.

Već u 19. minuti prednost Krivaje iznosila je plus tri gola kod rezultata 8:11. Gošće su do kraja prvog dijela uspjele sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 14:16.

Krivajašice su i nastavku krenule u dobrom ritmu, no ipak domaća ekipa sredinom drugog dijela dolazi do poravnanja rezultata 23:23. Nakon toga uslijedio je period ujednačene borbe da bi Krivaja ponovo u 53. minuti stigla do dva gola prednosti 26:28.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, Krivajašice su uspjele sačuvati prednost za na kraju konačnih 33:35.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa devet i Latifović Alena sa sedam postignutih pogodaka.

U redovima Hadžića istakle su se Kulić Dejana sa devet, Čajić Ajla sa osam i Hadžiabdić Amina sa šest postignutih pogodaka.

RK Hadžići – ŽRK Krivaja 33:35 (14:16)

KSC Hadžići – 19.11.2022, Sudije: Bejtović Nebojša i Burazor Bojan, Delegat: Marčetić Elvis
Sedmerci: RK Hadžići 4/3, ŽRK Krivaja 6/6, Isključenja: RK Hadžići (2 minute), ŽRK Krivaja (14 minuta)

RK Hadžići: Selimović Anisa, Čajić Zerina, Hamurović Sajra, Čajić Ajla 8, Hadžiabdić Amina 6, Čahtarević Sara, Blečić Sara 3, Fejić Samra, Halebić Adna 4, Kulić Dejana 9, Lokvančić Sumeja, Duratbegović Amina, Ganić Šejla 3, Spiljak Lamia, Đurđević Amna, Trener: Hadžović Alma

ŽRK Krivaja: Latifović Adna, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 5, Cerić Nejra 2, Karahasanović Nejra, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 4, Mehinagić Amna 9, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Alena 7, Čosić Jasmina 4, Frkatović Naida, Trener: Bašić Adnan