Krivaja na domaćem terenu ubjedljivo sa Bosnom iz Visokog

Rukometaši Krivaje večeras su u okviru 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Bosne iz Visokog, rezultatom 37:31 (17:11).

Susret je bolje otvorila domaća ekipa koja je od samog početka nametnula svoj ritam igre. Krivaja je povela pogotkom Sedžada Abdurahmanovića. Gosti su stigli do poravnanja rezultata u 4. minuti susreta, da bi nakon toga serijom 5:1, Krivaja u 7. minuti stigla do prednosti od četiri pogotka.

Već sredinom prvog dijela domaća ekipa imala je sedam golova prednosti 12:5. Do kraja prvog dijela rukometaši Krivaje uspjeli su sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:11.

Početkom drugog dijela gosti iz Visokog zaigrali su nešto kvalitetnije pa do 35. minute uspjevaju smanjiti zaostatak na minu četiri.

Ipak, bez većih problema domaća ekipa uspjeva zadržati stečenu prednost iz prvog dijela za na kraju konačnih 37:31.

Krivaju su do pobjede vodili Bašić Haris sa deset i Abdurahmanović Sedžad sa pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Amitović Amar i Salkić Ismir.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Osmanhodžić Almir i Buljina Haris sa po šest postignutih pogodaka.