Korisnici narodne kuhinje u Tuzli danas uz svoj obrok neće dobiti hljeb

Dešavanja

Korisnici Narodne kuhinje Imaret u Tuzli danas će svoj jedini dnevni obrok dobiti bez hljeba, a ukoliko Vlada Tuzlanskog kantona ne ispuni svoje obaveze, od 1. marta ove godine, Narodna kuhinja mogla bi zatvoriti vrata, izjavio je Hajrudin Šahić, predsjednik Muslimanskog dobrotvornog društva Merhamet, javlja Anadolu Agency (AA).

“Već smo morali reducirati broj korisnika, koji je smanjen za 1.200, a trenutno pripremamo 2.500 dnevnih obroka. Imamo zalihe hrane za narednih 15 dana, s tim da će korisnici četvrtinu hljeba dobivati svaki drugi dan, a tu ćemo praksu morati početi primijenjivati od sutra. Važno je napomenuti da je 50 procenata naših korisnika populacija sa socijalnog dna, odnosno to su ljudi bez ikakvih primanja, a prilikom reduciranja broja korisnika, morali smo izbrisati i veći broj penzionera koji imaju minimalne penzije”, rekao je Šahić.

(Anadolija/Foto:Ilustracija)