Kolegij Gradskog vijeća Zavidovići odbio prijedlog da se novi cjenovnik komunalnih usluga uputi u javnu raspravu

Dešavanja

Na današnjem Kolegiju Gradskog vijeća Zavidovići razmatrana je tačka dnevnog reda koja se odnosi na Prijedlog novog cjenovnika komunalnih usluga.

Vijećnik Haris Hodžić, u ime Kluba vijećnika SDP-a Zavidovići, predložio je da se navedena tačka skine sa dnevnog reda februarske sjednice, te da se umjesto toga uputi u proceduru kao Nacrt odluke, kako bi se otvorila javna rasprava i omogućilo građanima Zavidovića da iznesu svoje mišljenje i stavove o predloženom povećanju cijena komunalnih usluga.

Međutim, ovaj prijedlog nije dobio podršku nijednog drugog vijećnika, niti predstavnika ostalih klubova u Gradskom vijeću.

Shodno tome, Prijedlog novog cjenovnika komunalnih usluga ostaje na dnevnom redu i biće razmatran na februarskoj sjednici Gradskog vijeća, zakazanoj za srijedu, 11. februara 2026. godine.

To u praksi znači da građani Zavidovića neće imati priliku da kroz javnu raspravu iskažu svoje mišljenje, jer se odluka o povećanju cijena komunalnih usluga razmatra po skraćenom postupku.

Sve ukazuje na to da bi Gradsko vijeće moglo usvojiti povećanje cijena, bez prethodnog uključivanja javnosti u proces donošenja ove važne odluke.

Zdici.info