Dok će Grad Zavidovići bez problema osiguravati grijanje za institucije, građanima se poručuje da se „snalaze“ – inverter klime kao rješenje za hladne stanove i kuće. Za gradsku administraciju, međutim, pripremaju se peći i sigurni sistemi grijanja.
U isto vrijeme, dok se javnost zabavlja pričama o brizi za Hayat i socijalnoj osjetljivosti vlasti, u tišini se priprema povećanje cijena komunalnih usluga.
Bez odgovora na pitanje kako će to platiti oni koji već jedva sastavljaju kraj s krajem.
Građani se s pravom pitaju: zašto se uvijek prvo osiguravaju institucije, a teret štednje i poskupljenja prelama preko leđa običnih ljudi?
Zdici.info
