Imam u sarajevskoj džamiji u naselju Stara Breka i ugledni publicista Muhamed Velić pozvao je sve građane da od danas i u narednim danima, kada su temnperature ispod nule, mogu doći u ovu džamiju, gdje se, kako kaže, grijanje ne gasi, prenosi Avaz.
– Dragi prijatelji, budući je ovih dana izrazito hladno, a imajući u vidu da u ovim hladnim danima, zahvaljujući velikodušnosti nekih dobrih ljudi, grijanje u našoj džamiji nikako ne gasimo, s tim u vezi javno obavljujem da ćemo danas i u narednim danima džamiju na Staroj Breci držati otključanom i otvorenom, po danu; ljudi koji imaju problem s grijanjem mogu doći u džamiju i tu se ugrijati – u tišini i toplom prostoru odmoriti, studenti mogu doći i spremati svoje ispite, i mnogi drugi kojima ovih dana treba i fali zagrijanog i mirnog prostora. Ovaj poziv je upućen svima, u ime Allaha, i onima koji klanjaju i onima koji ne klanjaju, i onima koji su muslimani i onima koji nisu muslimani. Svi su dobro došli u našu toplu džamiju, napisao je Velić na svom fejsbuk profilu.
(Zdici.info)
