Bosna i Hercegovina bila je pasivna i nije iskoristila svoje prilike, izjavio je selektor Zmajeva Sergej Barbarez nakon što su naši nogometaši u prvoj utakmici grupe B Svjetskog prvenstva remizirali s domaćinom Kanadom 1:1, iako je bio zadovoljan rezultatom u Torontu.
Naša selekcija je povela zahvaljujući udarcu glavom napadača Jove Lukića, njegovom prvom reprezentativnom pogotku.
Agresivna igra domaćih
No, agresivnija igra suorganizatora Svjetskog prvenstva u drugom poluvremenu rezultirala je izjednačujućim pogotkom napadača Cylea Larina.
“Prepustili smo inicijativu Kanađanima, igrali smo u niskim blokovima i bili smo defanzivni”, rekao je Barbarez novinarima.
Međutim, obje ekipe zaslužile su bod i rezultat je bio zadovoljavajući, dodao je naš kormilar.
Barbarez je posebno pohvalio svoju ekipu, suočena s bučnom domaćom publikom koja je nosila domaće svaki put kad bi Kanada krenula naprijed.
“Igrali ste prvu utakmicu pred punim stadionom, a bilo je 80 posto kanadskih navijača. Ovo je ogroman pritisak i veliki je kompliment za moju ekipu što nije podlegla tom pritisku“, rekao je on.
Također je izrazio nadu da će 40-godišnji napadač Edin Džeko, koji je bio na klupi, igrati u sljedećoj utakmici protiv Švicarske u Los Angelesu u četvrtak.
Slijedi put u Los Angeles
Zmajevi će grupnu fazu nakon toga zaključiti 24. juna protiv Katara u Seattleu. Izbijanje s gol-linije veterana Seada Kolašinca spriječilo je Kanadu da izjednači početkom drugog poluvremena. Barbarez je istaknuo njegovo iskustvo, rekavši da je takve stvari očekivao od beka italijanjske Atalante.
„Očekujem da će držati cijelu ekipu na okupu, da će voditi ekipu, i to je ono što je učinio na vrhunski način“, rekao je Barbarez.
Trener je također dobio dodatno ohrabrenje zbog borbenosti koju su pokazali Zmajevi i vjeruje da će iz utakmice steći vrijedno iskustvo.
„Moram pohvaliti kanadski tim. Bili su nevjerovatno fizički spremni, nevjerovatnog intenziteta. Imali su svoj plan. Znali su kako ga provesti“, rekao je Barbarez, prenosi Reuters.
