Grudske rukometašice slavile u Zavidovićima

Šesto kolo BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice donijelo nam je derbi susret u kojem su snage odmjerile ekipe Krivaje i Gruda.Grudske rukometašice opravdale su ulogu favorita te su na kraju slavile ubjedljivu pobjedu rezultatom 24:37 (11:20).

Od samog početka susreta gostujuća ekipa nametnula je svoj ritam igre, pa su gošće već sredinom prvom dijela imale sedam golova prednosti. Igrao se trinaesti minuta a rezultat je glasio 3:10.

Prednost je do pauze porasla na plus devet, pa se na odmor odlazi kod rezultata 11:20.Gostujuće rukometašice nastavile su u dobrom ritmu i u nastavku susreta. Prednost niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje pa je susret okončan kod rezultata 24:37.

Grude su do pobjede vodile Ilić Jovana sa deset, Šumelj Matea sa devet i Petković Teodora sa šest postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje najefikasnije su bile Bukvić Amina sa sedam te Cerić Nejra i Maglajkić Nejla sa četiri postignuta pogotka.

ŽRK Krivaja – HRK Grude 24:37 (11:20)

SD Zavidovići – 12.11.2022., Sudije: Hercegovac Ognjen i Mihajlović Dejan, Delegat: Simić Siniša
Sedmerci: ŽRK Krivaja 6/3, HRK Grude 5/5, Isključenja: ŽRK Krivaja (6 minuta), HRK Grude (10 minuta)

ŽRK Krivaja: Bašić Amina 2, Mehinagić Amna 2, Bukvić Amina 7, Latifović Adna, Cerić Nejra 4, Mačak Ajna 1, Maglajkić Nejla 4, Mujkić Lamija (2 odbrane), Šehić Sara (12 odbrana), Ćosić Jasmina 2, Šabić Emina, Frkatović Naida 2, Trener: Bašić Adnan

HRK Grude: Šumelj Martina, Šumelj Matea 9, Miloš Paula, Boban Anja 2, Petković Teodora 6, Lugonjić Mia 3, Bošnak Lea 1, Džidić Ina 1, Vujisić Milena, Lovrić Karla 4, Zubac Josipa 1, Rašić Gabriela, Ilić Jovana 10, Trener: Zubac Zlata