Dvije osobe poginule u eksploziji u blizini Poslanikove džamije

Dešavanja

Samobilački napad dogodio se u Medini, u neposrednoj blizini Poslanikove džamije, jednog od najsvetijih mjesta muslimana.

Na video snimcima objavljenim na društvenim mrežama vidi se vidi dim koji izbija iz zapaljenog vozila u blizini Poslanikove džamije gdje je sahranjen poslanik Muhammed.

Saudijska državna TV al-Arabya javlja da se bombaš samoubica raznio u blizini policijskog punkta kod Poslanikove džamije u Medini.

Kako javlja Al Jazeera, dvoje ljudi je poginulo.

Ranije je eksplozija potresla i grad Qatif u kojem žive šiitski muslimani. Eksplozija se dogodila u Shia džamiji. Nije bilo prijavljenih žrtava.  Bombaš samoubica detonirao pojas s eksplozivom u ponedjeljak navečer u vrijeme iftara kada je većina stanovnika bila u svojim kućama.

Svjedoci su ispričali da su na tlu u Qatifu razbacani dijelovi tijela, za koje tvrde da pripadaju bombašu samoubici.

(Faktor.ba)