Bosanskohercegovački predstavnici osvojili su drugo odličje na Specijalnoj olimpijadi u Los Angelesu.
Nakon zlatne medalje plivača Adnana Pribišića u disciplini 25 m prsnim stilom, danas je Irmela Peranović osvojila srebro na 50 m slobodno.
Ženska nogometna ekipa BiH nakon poraza na startu turnira od Urugvaja 1:4, savladala je Srbiju sa 8:0, a u preostala dva susreta u grupi igrat će s Mađarskom i Finskom.
Na takmičenju u atletici sutra će u utrkama na 200 m nastupiti Admir Ašćerić, Vedrana Nović i Kristina Klačar.
Na Specijalnoj olimpijadi, koja se završava 2. augusta, učestvuje više od 10.000 sportista iz 187 zemalja.
(Agencija FENA)
