Dobojska Sloga sigurna sa Krivajom

Rukometaši Sloge iz Doboja u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sinoć su u Doboju upisali prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. Dobojlije su bile bolje od ekipe Krivaje, rezultatom 38:32 (22:15).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi. Igralo se gol za gol sve do desete minute prvog dijela nakon ćega domaćini poćinju polako da se rezultatski odljepljuju. Već sredinom prvog dijela Sloga je imala plus tri gola prednosti 11:9.

Do kraja prvog dijela Sloga je uspjela stići do plus sedam golova prednosti, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 22:15.

U nastavku susreta nešto bolja igra rukometaša Krivaje, ali bez značajnijih promjena, tako da su domaćini uspjeli sačuvati prednost za na kraju konačnih 38:32.

Slogu su do pobjede vodili Perović Marko sa devet i Đurđević Vladan sa osam postignutih pogodaka. Pet e dodao Iunin Artem.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Velić Deni sa osam, Bašić Haris sa šest i Amitović Amar sa pet postignutih pogodaka.